امروزه با پیشرفت علم به ویژه در زمینه های علوم پزشکی، اهمیت بروزرسانی اطلاعات برای جامعه پزشکی امری روشن و دارای اهمیت است.

از طرفی، با توجه به تراکم بیماران در مطب های تخصصی شاید فرصت کافی برای ارائه اطلاعات به بیمار وجود نداشته باشد. به همین دلیل نیاز به وجود یک مرجع اطلاعات پزشکی در دسترس و معتبر احساس می گردد.

همچنین افزایش سطح آگاهی جامعه مطمئنا به حفظ و ارتقای سطح سلامت و بهداشت جامعه کمک خواهد کرد و به یقین هر چه سطح آگاهی مردم از علائم هشدار دهنده بالاتر و مراجعه به پزشک سریع تر باشد، درمان با درصد موفقیت بالاتری انجام خواهد شد، مشروط به این که این آگاهی رسانی صحیح، مناسب و به موقع باشد.

با گسترش اینترنت و فضاهای مجازی، دسترسی سریع به اطلاعات متنوع فراهم شده است اما باید توجه داشت که تمامی اطلاعات پزشکی در این فضاها معتبر نبوده و باید به تفکیک اطلاعات درست از نادرست توجه ویژه داشت.
برای این منظور سایت دُروانا در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. تمامی مطالب منتشر شده در این سایت از معتبرترین منابع روز دنیا مانند دانشگاه هاروارد، مرکز تحقیقاتی مایوکلینیک آمریکا و ... تهیه و ترجمه گردیده است، همه مطالب در سایت دُروانا با ذکر منبع ارائه شده است تا خواننده بتواند از اعتبار مطالب اطمینان حاصل نماید.

همچنین آرشیوی از برترین ژورنال ها و مجلات پزشکی و ترجمه گزیده مقالات و تحقیقات پزشکی تهیه گردیده و به آسانی در دسترس شما متخصصین عزیز قرار گرفته است.

در صورتی که مقاله مورد علاقه شما به زبان اصلی بود، این امکان نیز وجود دارد که درخواست ترجمه خود را به تیم تخصصی دُروانا ارائه نمائید.

با دُروانا همراه شوید
 

چرا دُروانا

  • مطالعه مقالات علمی از ژورنال های معتبر
  • دستیابی به اطلاعات منحصر به فرد دارویی
  • اطلاع از اخبار روزانه پزشکی
  • دستیابی به اطلاعات بیماری ها
  • مشاهده مجلات پزشکی
  • دستیابی به ترجمه مطالب علمی توسط تیم متخصص

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه