برونشیولیت التهاب راه های هوایی در ریه است. سرفه اصلی ترین نشانه برونشیولیت در کودکان محسوب می شود. در این مقاله علائم، علل و عواقب برونشیولیت در کودکان مورد بررسی قرار می گیرد.
در این مقاله راه های تشخیص و درمان رفلاکس معده در نوزادان را مطالعه می کنیم.
تغذیه کودک از زمان تولد تا دو سالگی اهمیت ویژه ای در رشد و تکامل او دارد. در این مقاله نکاتی پیرامون تغذیه نوزاد تا شش ماهگی و بعد از آن بررسی می شود.
وبا یک عفونت باکتریایی است که در برخی موارد موجب بروز علائم در فرد آلوده می گردد. منابع آبی و غذایی آلوده مهم ترین منابع باکتری های وبا هستند.
سینوزیت در کودکان همان التهاب سینوس ها در اثر یک عامل عفونی (باکتری یا ویروس) است. در سینوزیت در کودکان راه های هوایی سینوس ها مسدود شده و مشکلاتی را برای کودک ایجاد می کنند. در این مقاله علائم سینوزیت در کودکان، پیشگیری و راه های درمان سینوزیت در کودکان را بررسی می کنیم.
آنمی مگالوبلاستیک در کودکان نوعی کم خونی است که در اثر کمبود ویتامین ب12 یا فولیک اسید ایجاد می شود. در این مقاله علل، علائم، تشخیص و درمان این بیماری را مطالعه می کنیم.
اکوکاردیوگرافی جنین یک روش تشخیصی همانند سونوراگرافی است که برای شناسایی ناهنجاری های قلب جنین به کار می رود. اکوکاردیوگرافی جنین که به صورت شکمی و واژینال انجام می شود از امواج صوتی برای ایجاد تصاویری از قلب استفاده می کند و بدین ترتیب خطری برای جنین و مادر به دنبال ندارد.
انواع گوناگونی از مواد سمی موجب بروز مسمومیت در کودکان می شوند که در ادامه با روش های مهم درمان مسمومیت های کودکان آشنا می شویم.
صفحه1 از23

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه